Czy jesteś za złomem z obrony na uni2

złom z obrony

Czas głosowania minął pt kwie 19, 2019 10:51 am

Tak
7
78%
Nie
2
22%

Liczba głosów: 9

Dusha
Reputacja: 0

Re: Czy jesteś za złomem z obrony na uni2

Post autor: Dusha » pt kwie 12, 2019 8:17 pm

Jestem na TAK , chodź wydaje mi się że wystarczyloby zmienić SD FLOTY w stosunku do OBRONY lub odwrotnie ale na OBY DWU uniwersum

corleone
Reputacja: 1

Post autor: corleone » pt kwie 12, 2019 8:17 pm

BINGO

ja proponuje wyłączyć w ogóle ataki, wtedy graczy bedzie duuuuuuużo więcej......wszyscy z Plemion przyjdą:D
bedzie tylko eko i ekspedycje

Awatar użytkownika
Qbaaa

Post autor: Qbaaa » pt kwie 12, 2019 9:12 pm

Napiszę to inaczej może Ojciec Dyrektor zrozumie ...
Jestem COO w mojej korpo.
Jeśli feedback mówi że potrzebne są zmiany to ... SĄ POTRZEBNE!
Zaliczyłes ostry fakap z U1 bo nie masz graczy.
FYI jeśli słyszysz od wielu że są potrzebne radykalne zmiany to znaczy że ... SĄ POTRZEBNE!
I najważniejsze ... KPI totalnie leży! TOTALNIE!
Target mówi że chce zmian a ty dalej brniesz w to samo co nie ma przyszłości.
Gdybyś pracował dla mnie to bym Cie już zwolnił.

Awatar użytkownika
spieriz
Site Admin
Reputacja: 9
Kontakt:

Post autor: spieriz » pt kwie 12, 2019 9:44 pm

Może i ja nie jestem COO w żadnej korporacji, ale też napiszę to inaczej:

1. Nie zaliczyłem fakapu z uni1, a tym bardziej ostrego. Dlaczego? Bo jest na nim prawie 2x więcej graczy niż zakładał mój początkowy plan zanim powstał ten serwer. Pesymistyczna wersja wydarzeń którą szacowałem w sierpniu zakładała, że w grudniu będę musiał zamknąć serwer bo nikogo tu nie będzie. A jednak jest kwiecień i mamy łącznie ponad 800 zarejestrowanych użytkowników. Stan, w którym znajdujemy się obecnie jest dla mnie osobistym sukcesem, który motywuje mnie do dalszej działalności. Spadek aktywności w czasie istnienia serwera/uniwersum jest czymś naturalnym i obserwowalnym w każdej tego typu grze jeśli nie prowadzi się aktywnej reklamy przez cały czas. A dlaczego jej nie prowadzę przez cały czas? Ponieważ planuję ją zrobić wraz ze startem uni2, a ograniczanie jej teraz umożliwia mi zebranie większej ilości środków.

2. Słyszę, że są potrzebne zmiany i wprowadzam je cały czas. Jak już wspominałem wiele razy, obrona zostanie mocno osłabiona na uni2. To nie wystarczyło, teraz jeszcze dochodzą prośby o pole zniszczeń z obrony. Jednocześnie słyszę o tym, że duże moony się ciężko niszczy. Moje pytanie do was: czy przeprowadziliście taką uczciwą analizę (dalej niż na tydzień w przód), jakie konsekwencje będą miały propozycje które wnosicie? Czy wiecie o tym, że umieszczając obronę na PZ zniknie sens jej tworzenia, bo stanie się celem a nie straszakiem? Ja rozumiem, że teraz na u1 to byłoby fajne rozwalić parę bunkrów, ale co później? Rozwalicie bunkry i znowu nie będzie na co latać, a jednocześnie osoby które zostały pozbawione możliwości obrony przestaną grać. Jaki efekt? Tydzień dobrej zabawy w rozwalanie bunkrów, a później wracamy do punktu wyjścia + mamy parę osób na serwerze mniej. Czy pomyśleliście też o tym, czy po prostu z Waszej perspektywy fajnie byłoby rozwalić parę bunkrów, a co będzie później to bez znaczenia? Przy obecnym poziomie rozwoju u1 pewnie byłoby szybko się odbudować po takiej stracie, ale jak nowy gracz na u2 zostanie zaorany bo postawił sobie parę wyrzutni rakiet to raczej mu się odechce grać.

3. Gdybym brnął w to samo co nie ma przyszłości, to bym miał wywalone we wszystkie testy uni2 i otworzył je na takich samych parametrach jak uni1 - i to by nie miało przyszłości. Ale staram się patrzeć na sprawę z różnych perspektyw, a nie tylko jednej wybranej, tj. flociarza, ekowca, czy gracza który wchodzi dwa razy dziennie bo mu się nudzi. A pogodzenie wszystkich grup graczy które mamy na serwerze jest bardzo trudne, a pochopne działania zazwyczaj kończą się źle. Poszperałem również w internecie szukając na różnych forach wątków o polu zniszczeń z obrony i nie spotkałem się tam z pozytywnym odbiorem tego typu modyfikacji, gdy już została wprowadzona. Czy zrobiliście to samo?

4. Jeszcze jedno pytanie na koniec: Załóżmy, że faktycznie bym wdrożył pole zniszczeń z obrony, ale okazało by się to totalnym niewypałem. Do kogo wtedy będą ludzie mieć pretensje? Do Ciebie, do corleone, czy może do mnie? Wydaje mi się, że to ostatnie. Wybacz, ale jeżeli mam płacić za błędy (których popełniam wiele, jak każdy), to wolę płacić za swoje. Szczególnie, gdy pomysł jest tak ryzykowny. A dlaczego jest ryzykowny - opisane wyżej.

5. W takim razie bardzo się cieszę, że ze SGame mnie zwolnić nie możesz, bo byłoby mi przykro rozstać się z tym projektem ;)

Awatar użytkownika
Qbaaa

Post autor: Qbaaa » pt kwie 12, 2019 9:53 pm

Jesteś mądrym facetem, przekonałeś mnie, zostajesz :)))

corleone

Post autor: corleone » pt kwie 12, 2019 10:01 pm

Gratuluję osobistego sukcesu. Choć z 800 kont ledwie 5% jest aktywna. Chyba trzeba tak zrobić żeby aktywnych było więcej. Co do przyszłości, masz trochę racji, Z drugiej strony....co zrobisz z graczem który .....ma bunkier, na nim flotę, atakuje innych i chowa się za bunkrem?
Co do przyszłości, myślę że zmiany które robisz są ciekawe ale... z jednej strony odblokowujesz limit planet...z drugiej spowalniasz gre i badanie astro. Więc to wygląda tak. Dam Wam planety ale i tak ich mieć nie będziecie. Jeśli zmiany mają coś wnieść, niech wnoszą, bo teraz dzięki spowolnieniu gry, obcięciu nagród i zmniejszeniu eko, wszystkie zmiany są funta kłaków warte. Rozgrywka zamiast ciekawsza staje się jeszcze nudniejsza. Chyba nie o to wszystkim chodzi?

uni1 to server z błędami, ale na u2 tych błędnych założeń jest jeszcze więcej

Drugi temat to kolejki zadań....ekspedycyjne do napisania od zera
ekonomiczne - przy tej predkości i eko też do modyfikacji
flotowe - może w końcu ten temat ruszyć? bo jak na razie dla flociarzy nie ZROBIŁEŚ żadnych zmian

Pozdrawiam

BrakNazwyUżytkownika

Post autor: BrakNazwyUżytkownika » pt maja 17, 2019 7:26 am

ogólnie obrona na speed uniach to jakiś żart. Obrona pochodzi z czasów kiedy nie było pancerników (na normalnym ogame) i innych wynalazków... każdy statek na speed uni przeszedł ewolucje i jego dane rzadko pokrywają się z pierwotnymi. Nawet budynki przeszły proces ewolucji - kolejne poziomy teleportu dają efekt , silosy , itd itp... Badania też mają nowe funkcje , ale obrona nawet kijem nie była dotknięta !

Dlatego nie dość ze nie powinno z niej być debrisu , to powinny być wprowadzone innowacje dotychczasowych systemów obronnych , oraz dodane nowe.

Także z szybkimi działami przeciw-flotowymi oraz specjalnym badaniem który zwiększa % odbudowy po starciu , a także z możliwością wyłączenia obrony by nie brała udziału w starciu kiedy jakiś dziad z nudów wymyślił sobie że będzie nam ją kosił , lub chcemy sobie powiększyć księżyc.

ketyow

Post autor: ketyow » pt maja 17, 2019 8:30 am

Zaraz, zaraz, tutaj jest debris z obrony? :shock: :shock: :shock:

A dobra, czytałem tylko ostatni post. Oczywiście złom z obrony nie miałby sensu, równie dobrze można by ją zupełnie usunąć.
Ostatnio zmieniony pt maja 17, 2019 8:34 am przez ketyow, łącznie zmieniany 1 raz.

fuudie

Post autor: fuudie » pt maja 17, 2019 8:31 am

corleone pisze:
pt kwie 12, 2019 10:01 pm
Gratuluję osobistego sukcesu. Choć z 800 kont ledwie 5% jest aktywna. Chyba trzeba tak zrobić żeby aktywnych było więcej. Co do przyszłości, masz trochę racji, Z drugiej strony....co zrobisz z graczem który .....ma bunkier, na nim flotę, atakuje innych i chowa się za bunkrem?
Co do przyszłości, myślę że zmiany które robisz są ciekawe ale... z jednej strony odblokowujesz limit planet...z drugiej spowalniasz gre i badanie astro. Więc to wygląda tak. Dam Wam planety ale i tak ich mieć nie będziecie. Jeśli zmiany mają coś wnieść, niech wnoszą, bo teraz dzięki spowolnieniu gry, obcięciu nagród i zmniejszeniu eko, wszystkie zmiany są funta kłaków warte. Rozgrywka zamiast ciekawsza staje się jeszcze nudniejsza. Chyba nie o to wszystkim chodzi?

uni1 to server z błędami, ale na u2 tych błędnych założeń jest jeszcze więcej

Drugi temat to kolejki zadań....ekspedycyjne do napisania od zera
ekonomiczne - przy tej predkości i eko też do modyfikacji
flotowe - może w końcu ten temat ruszyć? bo jak na razie dla flociarzy nie ZROBIŁEŚ żadnych zmian

Pozdrawiam
Co zrobie ? Na u1 sa bunkry i nie mq z tym problemu, dlaczego? Zobacz takiego qbeee. Mial duza flote i bunkier i jednej nocy zostal zaorany. Sa acsy, rakiery itd. Zamoast bunkroeac sure w banku albo przeznaczac na eko, mozna wybudowac rskiety i flote i eobic wlot. To zaden pr9blen.

ketyow

Post autor: ketyow » pt maja 17, 2019 8:43 am

Brak limitu planet to na przykład z mojej strony taki problem, że trzeba coraz więcej czasu, żeby się nimi zajmować, coraz większy dystans będzie dzielił tych z mniejszą ilością czasu od topki. Szybkość lotu flot też jest za wysoka - herbatę wyjdziesz sobie zrobić a w międzyczasie jesteś skoszony, ciężko się na ACS byłoby zgadać czy coś - to ogranicza zabawę i chęci. Bardzo szybko dobiłem do top 32 czy które mam tam teraz miejsce, a floty jeszcze nawet robić nie zacząłem, bo nie wiem czy będę miał czas przy takich prędkościach. W związku z tym wielu graczy na pewno odpada na tej samej zasadzie. Dodanie złomu z obrony i nie zostają żadni gracze, którzy coś tam się bawią bez większych ambicji, bo zaczną robić za farmy.

ODPOWIEDZ