TRYT

Masz ciekawy pomysł jak ulepszyć grę, a może chcesz skomentować już wprowadzoną zmianę? Tutaj jest odpowiednie miejsce!
Awatar użytkownika
spieriz
Site Admin
Reputacja: 9
Kontakt:

Re: TRYT

Post autor: spieriz » wt kwie 16, 2019 11:47 pm

Pomysł, aby dodać alternatywne (trudniejsze/wolniejsze) źródło pozyskiwania trytu wydaje mi się dobry.
Jeśli natomiast chodzi o konkretne rozwiązanie, to odniosę się tu do powyższej dyskusji:

1. Technicznie możliwe do realizacji jest wszystko, jedynym ograniczeniem jest tutaj czas :D
Mając to na uwadze: stworzenie mechanizmu, który by wydobywał tryt w czasie rzeczywistym (czyli tak jak inne surowce - cały czas) byłby bardzo trudny w realizacji. Niestety z kilku względów nie jest możliwe podpięcie tego pod obecny mechanizm wydobywania surowców, aby sobie ułatwić robotę (dodać tylko jeden surowiec więcej).

2. Propozycja, aby wymuszać ten sam poziom danego budynku na księżycu nie wydaje mi się dobra z kilku względów:
2.1. Wspominałeś, aby była konieczność posiadania wszystkich moonów (max planet) - niektórzy gracze mają lotki, a poza tym teraz planety będą nielimitowane (zależne od astro), więc ten wymóg jest niemożliwy do spełnienia. Teoretycznie można by dać jakąś stałą minimalną liczbę planet, ale nie wydaje mi się to dobrym pomysłem.
2.2. W przypadku rozbudowy, całe wydobycie nam się zatrzyma w momencie, gdy na jednym moonie się skończy rozbudowa a na innych będzie trwać.
2.3. Tutaj by na pomoc przyszła jakaś wybrana technologia o której wspominałeś, faktycznie, mogłaby "łatać dziury" po brakujących moonach.

3. Sam poziom zaangażowania moonów w to uważam za ciekawy, lecz nie wiem na ile gracze by chcieli rozwijać to na moonach - czy nie zahamuje to rozwoju w kierunku flotowym, tj. budowa teleporterów/falangi? Ciężko mi ocenić. U części graczy pewnie tak, u części nie. Ekowcy mieliby wtedy większe możliwości gry niż obecnie, a flociarze pewnie i tak by budowali budynki pod flotę.

4. Zamiast tworzyć system wydobycia trytu w czasie rzeczywistym, zaproponuję alternatywne rozwiązanie. Obecnie w grze jest zaimplementowana jeszcze jedna misja flotowa (taka jak atak/ekspedycje itd.), która jest przeze mnie wyłączona. Służy ona domyślnie do zbierania Helium 3 z moonów. Wysyła się flotę na tę misję, a flota stacjonuje na dowolnym moonie (nie należącym do nas) i podczas stacjonowania pozyskuje Helium. Można by tę misję przerobić tak, aby wydobywała tryt w ilości zależnej od poziomu owego nowego budynku na moonach (sumy poziomów tego budynku na wszystkich naszych moonach). Taka opcja byłaby zdecydowanie prostsza w realizacji, a jednocześnie wydaje mi się, że pobudziłaby trochę do życia grę flotą - opłacałoby się szukać po moonach floty wydobywającej tryt aby ją zniszczyć.
Co myślicie o takiej wersji?

Ecc
Reputacja: 1

Post autor: Ecc » śr kwie 17, 2019 10:35 am

Czesc

ok pomysł interesujacy ale jest kilka pytan:

- jesli poziom sumy budynkow na moonach bedzie definiowal ilosc wydobywanego Trytu to co bedzie definiowalo ile takich flot mozna wyslac? czy nie bedzie to kolidowalo z ekspedycjami ktore sa zalezne od Astro + eventualnie 1 slot z oficerow...
- np komputerowa 22 - 7 flot ekspedycyjnych tzn ze bedziemy mogli wyslac 15 takich flot wydobywczych? a jak ktos dokupi oficerow +15 slotow i +5 :)
- jakie kombinacje floty szperki ? dtki? kolonizacyjne?
- czas zatrzymania 1h (standardowy jak ekspedycja ) jakies gratisy lub mnożniki wydobycia trytu za dluzsze zatrzymanie floty? np 2-3-4-5h ??
- co z sojuszowymi akcjami np zatrzymania wielu flot wydobywczych wraz ze statkami bojowymi na jednym moonie? i zapuszczeniem np 7-8h wydobycia?
- co w sytuacji jak sojusznik zostawi flote na moim moonie?
- czy zostawiajac flote na moonie przeciwnika (i) zostanie ona zeskanowana czy dostane raport lub informacje ze moja flota zostala namierzona? czy tylko i wylacznie RW jak flota zostanie zniszczona?

nie mniej jednak pomysl interesujacy ale jeszcze jedno ale:

budynki te beda zabieraly miejsca na moonie co jak zauwazyles ograniczy troche flociarzy pod wzgledem miejsc na teleporter czy falange czy bedzie brane pod uwage rozbudowania moona za pomoca helium jak w przypadku planet? 5pol 300helium? (sorry wiem ze byl jakis temat / akcje na testowym uni aby poprzez kolejne proby powiekszac moony... nie interesowalem sie tematem gdzie znajde na ten temat wiecej informacji i czy dziala on na naszym uni? )

jesli dojdzie jakies badanie do obiegu... czy wejdzie w zycie rowniez badanie 2 badan rownoczesnie? wiadomo teraz Astro bada sie ponad 100dni lekko wiec biorac pod uwage nadchodzaca zmiane z nielimitowanymi planetami kazdy bedzie chcial zdobyc wyzszy poziom Astro zeby miec wiecej planet :) zeby ograniczone badania nie przyblokowaly nowego pomyslu.

corleone
Reputacja: 5

Post autor: corleone » śr kwie 17, 2019 9:34 pm

Ciekawe pomysły

kilka rozwiązań ode mnie:
- nowa misja atak na planete 16 w celu "grabieży" trytu. wynik uzależniony od: losowej floty w obronie + wartość floty atakującej. np. 1mld we flocie daje 100 trytu.Ilość misji zależna od tech.nadprzestrzennej każde 10 lvl = 1 misja

druga kwestia badań
może zrobić zależność od MSBN. każde 10 lvl =1 badanie, czyli 20 lvl msbn można badać dwa równolegle
Nie rozmawiam z idiotami, najpierw będą sprowadzać do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem :lol:

foks99
Reputacja: 0

Post autor: foks99 » czw kwie 18, 2019 7:37 am

corleone pisze:
śr kwie 17, 2019 9:34 pm
Ciekawe pomysły

kilka rozwiązań ode mnie:
- nowa misja atak na planete 16 w celu "grabieży" trytu. wynik uzależniony od: losowej floty w obronie + wartość floty atakującej. np. 1mld we flocie daje 100 trytu.Ilość misji zależna od tech.nadprzestrzennej każde 10 lvl = 1 misja
Mozna wprowadzic opcje rabunku z planety (konta) gracza np 2/10% trytu zaleznie od badania techn astro

Rusek9
Reputacja: 1

Post autor: Rusek9 » pn maja 13, 2019 3:51 pm

Zamykam !

Zablokowany