Ograniczenie czasu urlopu

Masz ciekawy pomysł jak ulepszyć grę, a może chcesz skomentować już wprowadzoną zmianę? Tutaj jest odpowiednie miejsce!
paul0
Reputacja: 3

Ograniczenie czasu urlopu

Post autor: paul0 » 25 maja 2020, 08:28

Proponuje wprowadzić ograniczenie czasu urlopu np. do 3 miesięcy.
Urlopy trwające dłużej to w wiekszości nieaktywni gracze.
Na innych serwerach są ograniczone urlopy, urlop po upływie maksymalnego czasu jego trwania jest automatycznie wyłączany, nastepne jego załaczenie jest możliwe po zalogowaniu się.
Są też serwery na których jest limit urlopu, np. 3 miesiące w roku.

Awatar użytkownika
m4ti
Reputacja: 5

Re: Ograniczenie czasu urlopu

Post autor: m4ti » 25 maja 2020, 09:36

Co się powinno dziać po 3 miesiącach urlopu? Urlop schodzi i konto jest złomowane/farmione?
Moim zdaniem jest to jakaś opcja by dorzucić do puli kilka kont które będzie można farmić, z drugiej strony mam pewne obiekcję co do tego pomysłu bo widzę w nim pewne pole do nadużyć dla pusherów. Kolejna kwestia to zmiany regulaminów etc. Dlatego warto byś napisał jak przeszkadzają konta na urlopie? Jaki jest cel takiej zmiany?
Obrazek

denwer1992
Reputacja: 0

Post autor: denwer1992 » 25 maja 2020, 11:16

Cel takiej zmiany jest taki żeby konta nieaktywne porzucone przez graczy można było farmic. 3 miesiace to rozsądny czas z tym ze byłby to czas od ostatniego logowania. Jeśli ktoś chciałby mieć konto na urlopie dłużej musiał by się zalogować co trzy miesiące . Z własnego doświadczenia wiem ze łatwiej jest dać konto na wieczny urlop niż skasować. Konta na wiecznych urlopach przeszkadzają i w statystyce i w galaktyce nie można ich atakowac wiec niepotrzebnie zajmują miejsce. No i 3 miechy to zbyt długo żeby ten mechanizm wykorzystać jako push. O wiele prościej jest pozucic konto bez urlopu żeby zostało zpushowane.

utylizator

Post autor: utylizator » 26 lip 2020, 11:45

Po zakonczeniu urlopu powinno byc co najmniej 72h do rozpoczecia nowego urlopu, a i 24h po agresywn ej misji wobec innego gracza powinna byc blokada wlaczenia urlopu aby nie bylo chowania sie za urlopem po ataku na innego gracza aby temu uniemozliwic odegranie sie.

Dusha

Post autor: Dusha » 26 lip 2020, 19:23

utylizator pisze:
26 lip 2020, 11:45
Po zakonczeniu urlopu powinno byc co najmniej 72h do rozpoczecia nowego urlopu, a i 24h po agresywn ej misji wobec innego gracza powinna byc blokada wlaczenia urlopu aby nie bylo chowania sie za urlopem po ataku na innego gracza aby temu uniemozliwic odegranie sie.
Utylizator o tym samym pisałem do Matiego , na u2 też jest taki gracz ( nie będe tu podawał jego nicku ) co schodzi z urlopu niszczy mi pare księżyców i znika ponownie na urlop . Znam go dobrze gość sobie ubzdurał pewną sytuacje i teraz złośliwie gra ...
Pisałem aby po zdjęciu urlopu , ponowne załączenie urlopu było możliwe po minimum 24h ale z tego co mi pisał Mati przerobienie tego trwało by bardzo długo dlatego myślę że pozostają nam inne możliwości zablokowania takiego gracza przed urlopem :))

P.S takim ludziom pozostało tylko złośliwe latanie bo nic innego nie potrafią pokazać i unoszenie się na forum niczym nam , Tobie , Mnie nie pomoże . Trzeba na to przymknąć oko a nawet im pogratulować na pw aby się poczuli :D
Obrazek

paul0
Reputacja: 3

Post autor: paul0 » 26 lip 2020, 20:01

To może wprowadzić odpowiedni zapis w regulaminie, i takiego gracza poczęstować banem na kilka dni. Ban powinien z automatu wyłaczać urlop.
Taka kara szybko by go przywołała do porządku. Mi też w podobny sposób skasowano księżyce, ale raz sie sprawca pojawił i mu to samo zrobiłem.

Awatar użytkownika
m4ti
Reputacja: 5

Post autor: m4ti » 27 lip 2020, 09:11

Zapiszę to sobie i zobaczę, dzisiaj mam luźniejszy dzień więc będę coś starał się porobić.
Obrazek

ODPOWIEDZ