Regulamin wojen

W tym miejscu Twój sojusz może wypowiedzieć wojnę innemu.
Awatar użytkownika
m4ti
Posty: 766
Rejestracja: 29 lis 2018, 22:10
Reputacja: 28

Regulamin wojen

Post autor: m4ti » 14 cze 2019, 19:48

Regulamin wojen

1. Pierwszy post oraz tytuł wątku musi zawierać poprawnie wypełniony schemat:
Pełna nazwa sojuszu wypowiadającego wojnę i sojuszu, któremu wojna jest wypowiadana:


2. Preferowany system liczenia:
Według procentowej szansy na powstanie księzyca(minimalny próg - 1000%)


3. Warunki zakończenia wojny:
[można wybrać jedną lub obie opcje, jednak w tym wypadku granicą końcową jest warunek, który zostanie spełniony jako pierwszy]

a) pewien próg procentowy, którego osiągnięcie przez jedną ze stron jest równoznaczne ze zwycięstwem i tym samym zakończeniem wojny;
Próg zakończenia wojny musi mieścić się w granicach 50.000% - 1.000.000.000%). Liczą się tylko walki, w których każdy agresor i każdy obrońca uczestniczą w wojnie oraz spełniony jest próg.
b) data, do której prowadzone są działania wojenne. Po upływie wyznaczonego terminu należy podliczyć zdobyte procenty po każdej ze stron. Uzyskane wyniki ze wszystkich zamieszczonych raportów wojennych stanowią o zwycięskim sojuszu.
Minimalny i maksymalny przedział czasowy, który może stać się granicą końcową wojny to odpowiednio 1 miesiąc i 2 miesiące.


4. Powody (nie są wymagane)

5. Sojusz może wypowiedzieć wojnę w jednym temacie tylko jednemu sojuszowi. Inne sojusze mogą zadeklarować pomoc zarówno stronie wypowiadającej wojnę, jak i temu sojuszowi, któremu wojnę wypowiedziano. Temat wypowiedzenia wojny może założyć jedynie właściciel sojuszu wypowiadającego wojnę, po uprzedniej zgodzie minimum 51% członków sojuszu. Wojny wypowiedziane bez zgody większości sojuszu nie będą regulaminowe i zostaną zamknięte.

6. Maksymalna liczba deklaracji wojennych wypowiedzianych przez jeden sojusz (czy to zakładając nowy temat, czy dołączając się do trwającej już wojny) wynosi trzy.

7. Nie można zmienić w trakcie wojny progu raportów wojennych oraz warunków zakończenia wojny samowolnie. Wyjątkiem są wszelkie zmiany w warunkach wojny, w czasie jej trwania, które mogą zachodzić tylko za konsultacją obydwu stron oraz zgodą administacji serwera. Wyjątek: zmiany w deklaracji nakazane przez administratora w przypadku niezgodności jakichś zapisów z niniejszym regulaminem.

8. Wojny nie można wypowiedzieć pojedynczemu graczowi ani samemu sobie. Dozwolone jest więc wypowiadanie wojny tylko przez sojusze innemu sojuszowi(minimum 2 członków). Drugi sojusz musi mieć co najmniej 30% sumy punktów ogólnych pierwszego.

9. Przyjęcie wypowiedzenia wojny nie jest wymagane do jej rozpoczęcia.

10. Wojna zaczyna się 24 godzin po umieszczeniu postu z deklaracją na Forum lub po wcześniejszej akceptacji moderatora/administratora co do prawidłowości tematu.

11. Do wojny nie może się dołączyć indywidualny gracz, dozwolone są tylko wojny miedzy sojuszami tego samego uniwersum.

12. Wszystkie RW z ataków rozpoczętych i powstałych po pojawieniu się pierwszego postu są wliczane do wojny. Atak rozpoczyna się w momencie wysłania floty z misją Atakuj.

13. Zmiana nazwy bądź tagu sojuszu biorącego udział w wojnie nie wpływa na przebieg działań wojennych ani nie jest równoznaczna z zakończeniem wojny. Wszystkie raporty, które miały miejsce przed zmianą oraz wszystkie następujące po zmianie wliczają się do ogólnego wyniku wojny. W takiej sytuacji autor tematu musi zmienić tag/nazwę sojuszu zarówno w temacie wątku, jak i w schemacie. W przypadku nieobecności założyciela tematu należy poinformować moderatora o konieczności modyfikacji.
Jeżeli jeden sojusz przeprowadza fuzję z drugim, to ten, który zostaje wchłonięty, dołącza się do wojen prowadzonych przez drugi sojusz, natomiast wszystkie wojny, które sojusz wchłaniany prowadził do tej pory, zostają zakończone, co jest równoznaczne z porażką sojuszu wchłanianego. Rozwiązanie sojuszu jest równoznaczne z porażką sojuszu rozwiązanego.

14. Niszczenie księzyców nie liczy się do wyniku wojny.

15. W przypadku remisu w raporcie wojennym, o tym dla której strony liczy się raport decyduje bilans starcia po zebraniu szczątków. Raport liczy się tej stronie po której straty ze starcia po zebraniu szczątków były mniejsze.

16. Reguła basha nie obowiązuje podczas trwania wojny.

17. Sytuacje sporne rozwiązuje administrator. Jego decyzja jest ostateczna i nie podlega dyskusji.


Przykład poprawnie wypełnionego schematu:
1. Tag i pełną nazwa sojuszu wypowiadającego wojnę i sojuszu, któremu wojna jest wypowiadana:

Nowi vs Starzy


2. Preferowany system liczenia:

Według ilości recyklerów potrzebnych do zebrania pola zniszczeń(minimalna wartość 1.000.000 recyklerów)


3. Warunki zakończenia wojny:

a) 100.000.000 recyklerów
b) 2 miesiące od daty założenia tematu


4. Minimalny próg raportów liczących się do wojny:

RW na minimum 5.000.000 recyklerów


5. Powody (nie sa wymagane)

Zablokowany